Dveře Solodoor - Interiérové dveře Chrudim, Pardubice

Hledat

Přejdi na obsah

Informace - Domal s.r.o.

Interiérové dveře a zárubně
SOLODOOR a.s. je tradičním, ryze českým výrobcem interiérových dveří a obložkových zárubní, který na českém trhu figuruje již od roku 1998.V nabídce SOLODOOR naleznete dveře fóliované, dýhované, protipožární, požárně odolné dveře bezpečnostní třídy2,zátěžové dveře, posuvné do pouzdra i na garnýž, protihlukové, kouřotěsné dveře a také široký sortiment v oblasti obložkových zárubní.

Jak správně objednat dveře a obložkové zárubně
Při výběru interiérových dveří se nejdříve musíme rozhodnout, jaký účel mají splňovat. Zda potřebujeme vchodové dveře do bytu (požárně odolné nebo požárně odolné bezpečnostní třída 2) nebo zda se jedná o dveře uvnitř bytu. Potom můžeme přistoupit k rozhodnutí, jakou modelovou řadu zvolíme, a jaké jsou naše další specifické požadavky. Například dezén povrchu, druh skla (standardní, bezpečnostní či jiné), druh zámku (vložkový, dozický, WC), povrch závěsů (standardní stříbrné, mosazné, bronzové či satinovaný nikl) nebo popřípadě zda požadujeme další možnou úpravu dveří – dveře protihlukové, kouřotěsné.

Při výměně dveří je nejdůležitější podmínkou pro správné objednání dveří jejich zaměření. Dveře je možné měřit ve falci, tzn. změřit užší stranu dveří nebo změřit širší stranu dveří. Příklad: dveře standardního rozměru 80/197 cm měří ve falci na šířku 82 cm, na širší straně 85 cm. Na výšku je pak rozměr ve falci 197 cm a na vyšší straně198,5 cm. Co se týká samotného průchodu dveřmi, je výška 197 cm a šířka pak 80 cm.


Levé dveře_____________________ Pravé dveře

Poslední a také velice důležitou částí při objednávání dveří je určit jejich správnou orientaci, tzn. zda potřebujeme dveře levé či pravé. Při zjišťování orientace dveří se postavíme čelem k širší straně dveří a rozhodujícím prvkem je umístění závěsů dveří (viz. obrázek).

Při objednávání obložkových zárubní se musíme zaměřit zejména na rozměry stavebního otvoru, který se bude osazovat. Stavební otvor se vždy měří až po dokončení podlah a veškerých obkladů.

Standardně platí, že ke každé straně otvoru si připočteme 5 cm. Pro obložkovou zárubeň 80/197 cm tedy potřebujeme stavební otvor o velikosti 90/202 cm. Pokud rozměry stavebního otvoru neodpovídají doporučeným rozměrům, je nutné otvor přizpůsobit daným rozměrům nebo si objednat za příplatek 20 % z ceny obložkovou zárubeň atypických rozměrů a samozřejmě také atypické dveře s příplatkem 40 % z ceny dveří.

Pokud při zaměřování dveří či obložkových zárubní budete mít jakékoliv pochybnosti, doporučujeme obrátit se na odbornou firmu.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku